Aliağa Çocuk Doktoru

Aliağa Çocuk Doktoru

Aliağa çocuk doktoru sitemizde İzmir Aliağa’da bulunan kliniğimizde görev yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanının yaptığı bilgilendirmeler yer almaktadır. Öncelikle yazımıza çocuk doktoru (pediatrist) nedir? Konusuyla başlayalım.

aliaga-cocuk-doktoru

Çocuk Doktoru Nedir?

Çocuk doktoru bebeklerin doğduğu zamandan itibaren ergenlikleri tamamlanıncaya kadar olan zaman içerisinde her türlü sağlık sorununu teşhis, tedavi ve takip eden doktordur. Aliağa çocuk doktoru sitemizde yer alan doktorlarımız da yeni doğan bakımından başlayarak çocuklarınızın 16 yaşına kadar geçen süre içerisinde her türlü sağlık sorunlarıyla ilgilenmektedir. Uzmanlığı çocukların ve bebeklerin  alması gereken gıdalar  ve beslenmesi, büyüme ve gelişmeleri ayrıca ergenlik ve cinsellik izlemeye odaklanmaktadır. Buna ilave  olarak, erken teşhis veya doğrudan aşılama ile dolaylı olup olmadığına bakılmaksızın hastalıkları  önlemenin çocuk doktorlarının  öncelikleri arasında olduğu bilinmelidir. Yani çocuğunuz doğduktan sonra uzun bir süre çocuk doktorlarıyla temas halinde olma durumunuz vardır ve bu buluşmaları ihmal etmemelisiniz. Bu buluşmalar için Aliğa çocuk doktoru sayfamızın iletişim kısmına tıklamanız yeterlidir.

Çocuk doktoru ne yapar?

Çocuk doktoru, çocukların uzmanı ve  o çocukların genel pratisyeni olarak kabul edilir. Çocuk doktoru ebeveynlerinden sonra çocukların en büyük yardımcılarıdır.

Çocukla alakalı bir sorunu teşhis etmek için ve sonrasında hastasını tedavi edebilmek  için çocuk doktoru belli sayıda muayene yapmak zorunda kalabilir.

Aliağa Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Doktoru

Hastalığının sebebini anlamak için hastasını dinler eğer konuşamayacak kadar küçükse bu blgileri doktora ebeveynleri verir, sonrasında  ayrıntılı bir klinik muayene gerçekleştirir, bir kan basıncı ölçümü, biyolojik analiz için bir kan veya idrar örneği, işitmenin temel bir değerlendirmesi, kardiyak ultrason veya genel bir tarama yapılması gerekebilir. Çocuk doktoru ayrıca, annelik bakımı protokollerini ve neonatoloji bölümünde, diğer doğum uzmanları ile birlikte, erken doğan bebekleri ve hasta yenidoğanları ağırlayan neonatoloji bölümünde de sorumludur. çocuk doktoru, ebe veya hemşirelik öğretmenlerine, emzirme veya yenidoğan için verilecek ilk acil durum hareketleri gibi çeşitli konularda eğitim verir.

Aliağa Çocuk Doktoru İletişim

Aliağa çocuk doktoru aradığınızda hekimlerimizin size bir telefon kadar yakın olduğunu bilmenizi isteriz. Her türlü soru sorun ve şikayetiniz için bize ulaşabilirsiniz Aliağa bebek doktoru.